منوی دسته بندی

بهترین هارد اکسترنال 2021 با قیمت و مارک برتر

راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال و بهترین مارک آن

همه ما دارای اطلاعات شخصی هستیم. هر کدام از این اطلاعات ویژگی‌ هایی منحصر به ‌فرد و حجم ‌های گوناگونی دارند. بهترین وسیله برای نگهداری و حفظ اطلاعات و قرار دادن آن‌ ها در دسترس‌ترین مکان استفاده از انواع مختلف هارد های اکسترنال می‌باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال و بهترین برند آن صحبت کنیم.

هارد اکسترنال امروزه در کنار فلش مموری ها به یک ابزار بسیار کارآمد برای حفظ اطلاعات تبدیل‌ شده است. همه ما دارای اطلاعات شخصی هستیم. هر کدام از این اطلاعات ویژگی‌ هایی منحصر به ‌فرد و حجم ‌های گوناگونی دارند. بهترین وسیله برای نگهداری و حفظ اطلاعات و قرار دادن آن‌ ها در دسترس‌ترین مکان استفاده از انواع مختلف هارد های اکسترنال می‌باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال صحبت کنیم و بگوییم که شما هنگام خرید هارد اکسترنال باید چه مواردی را مورد توجه خودتان داشته باشید.

فلش مموری ها یکی دیگر از مناسب‌ترین گزینه ها در این زمینه هستند اما فلش ‌ها متأسفانه امنیت کافی و مقاومت مناسبی را ندارد، و مهم‌تر از همه حجم قابل ‌قبولی در بسیاری از زمینه‌ ها مانند ذخیره کردن فیلم‌ های سنگین و بازی‌ ها را دارا نمی‌باشند. به ‌همین دلیل امروزه افراد به جای فلش مموری از هارد اکسترنال استفاده می‌کنند و این محصول به یک محصول بسیار پرفروش تبدیل ‌شده. هارد اکسترنال، فضای ذخیره ای می‌باشد که دارای مدل ‌های گوناگونی است و یک فضای سخت ‌افزاری ذخیره‌ سازی اطلاعات است. این محصول در دنیای امروزه طرف‌داران بسیار زیادی دارد و توسط برند های گوناگونی طراحی و تولید می‌شود. هارد ها ابزار های بسیار کارآمدی می‌باشند که می‌توانند در هر شرایطی مورد استفاده قرار بگیرند و به ذخیره‌ سازی اطلاعات شما بپردازند و آن ‌ها را در سریع‌ترین زمان در اختیار شما قرار دهند. به‌ هر حال این ابزار ها قیمت نسبتاً بالایی دارند و به ‌همین دلیل شما نیاز دارید که حتما قبل ‌از خرید، به راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال دقت و توجه داشته باشید.

مواردی در رابطه با راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال

چرا باید هارد اکسترنال بخریم؟

شاید این سوال برای شما نیز پیش ‌آمده باشد که چرا ما به هارد اکسترنال نیاز داریم. به ‌هر حال اگر شما صاحب سیستم شخصی و یا لپ‌تاپ هستید و حافظه داخلی سیستم و لپ‌تاپ پاسخ ‌گوی نیاز های شما نمی‌باشد، تنها راه چاره شما استفاده از یک هارد اکسترنال می‌باشد. علاوه‌ بر این موضوع اگر شما صاحب انواع مختلف کنسول‌ های بازی هستید و می‌خواهید بازی‌ هایی با حجم بالایی را در کنسول بازی خود داشته باشید چاره‌ای جز خرید و استفاده از هارد اکسترنال ندارید. اما هارد هایی که برای بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند باید حتما اس اس دی باشند. به ‌هر حال در دنیای پیچیده و پیشرفته امروزه هارد اکسترنال، در کنار توجه به راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین ابزار هایی است که در روزمره ما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بررسی راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال

توجه به ظرفیت ذخیره‌ سازی بهترین هارد اکسترنال

مورد اولی که همه ما باید قبل ‌از خرید هارد اکسترنال به آن دقت و توجه داشته ‌باشیم، ظرفیت ذخیره‌ سازی می‌باشد. این بخش اولین مورد از لیست راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال می‌باشد. امروزه هارد های اکسترنال از ظرفیت پانصد گیگابایت تا یک ترابایت، دو ترابایت، و حتی ظرفیت‌ های بیشتر عرضه می‌شوند. شما باید با توجه به نیاز خودتان به خرید یک هارد اکسترنال با حافظه ذخیره ‌سازی مناسب بپردازید تا بتوانید نیاز خود را برطرف کنید. توجه کنید که شما حتما باید به اطلاعاتی که می‌خواهید آن‌ ها را در هارد اکسترنال خود ذخیره کنید توجه داشته باشید تا بتوانید یک حافظه ذخیره‌ سازی مناسب را انتخاب کنید و فضایی کم نیاورید.

بخوانید  12 مدل بهترین هارد اس اس دی (SSD) بازار 2022

چه نوع هاردی را خریداری کنیم؟

به‌ طور کلی هارد ها در دو دسته  HDD و SSD تقسیم‌ بندی می‌شوند که هر کدام از این‌ هارد ها مزایای مختص خودشان را دارند اما شما باید با توجه به نیاز خودتان از این هارد ‌ها استفاده کنید. اگر می‌خواهید اطلاعات خودتان را به ‌صورت مادام‌العمر ذخیره‌ سازی کنید و عمر آن ‌ها را بالاتر ببرید استفاده از هارد HDD برای شما گزینه‌ی مناسب‌تری است‌. این مدل ‌ها معمولاً قیمت پایین‌تری دارند و فضای ذخیره ‌سازی بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. اما از طرف دیگر اگر شما نیاز دارید که به‌ صورت همیشگی و مداوم هارد خودتان دسترسی داشته باشید و بتوانید اطلاعات را در سریع‌ترین زمان جابجا کنید حتما باید به سراغ خرید هارد SSD بروید. این نوع هارد اطلاعات را سریع‌تر می‌نویسد می‌خواند و دستورات را سریع‌تر اجرا می‌کند. پس اگر سریع‌تر بودن و در دسترس بودن اطلاعات برای شما مهم می‌باشد در راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال باید به سراغ هارد SSD بروید تا بتوانید بدون هیچ ‌گونه مشکلی نیاز خودتان را به هارد برطرف سازید. 

چه نوع هاردی را خریداری کنیم؟

سرعت انتقال اطلاعات 

مورد دیگری که شما باید از لیست راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال به آن دقت کنید سرعت انتقال اطلاعات می‌باشد. اگر شما هارد را برای ذخیره‌ سازی اطلاعات روزمره خود نیاز داشته باشید و بخواهید که اطلاعات را در مدت ‌زمان کوتاهی جابه‌جا کنید و از آن ‌ها بهره ببرید؛ در این زمینه سرعت انتقال اطلاعات از هارد به ابزار مورد نظر شما و همچنین سرعت کپی کردن اطلاعات در هارد گزینه‌ای بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. در برخی موارد سرعت هارد اکسترنال پنج هزار و چهارصد دور در دقیقه می‌باشد و در مدل ‌های دیگر این سرعت هفت هزار و دویست دور در دقیقه است. منطقی می‌باشد که سرعت هفت هزار و دویست دور در دقیقه گزینه مناسب‌تری از نظر سرعت می‌باشد و می‌تواند به شما کمک کند تا اطلاعات خودتان را در سر مدت‌زمان کمتری جابه‌جا کنید. توجه کنید که هارد اکسترنال SSD از نظر ساختار کمی با هارد های دیگر تفاوت دارد و به‌ همین دلیل این محصول نسبت‌ به هارد های دیگر سرعت به نسبت بالاتری دارد و می‌تواند به شما کمک کند و در زمان کوتاه‌تری اطلاعات مورد نیاز خودتان را ذخیره کنید. البته شما نباید به ‌هیچ ‌عنوان هزینه اضافه‌ای در زمینه سرعت هارد اکسترنال پرداخت نمایید. یک سرعت معقول و مناسب نیاز خودتان را انتخاب کنید و به‌ سرعت سراغ سرعت ‌های فرا نوری نروید. این کار تنها باعث هدر رفت هزینه می‌شود زیرا شما نیازی به این سرعت ‌ها نخواهید داشت. 

بخوانید  بهترین مارک لپتاپ گیمینگ با قیمت و کیفیت عالی 2022

اندازه فیزیکی هارد اکسترنال 

علاوه‌ بر ظرفیت گنجایش هارد اکسترنال در لیست راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال ، شما باید به اندازه فیزیکی آن نیز دقت داشته باشید. اگر جابه‌جایی همیشگی هارد برای شما گزینه مهمی است و شما می‌خواهید که این هارد را همواره همراه خودتان داشته باشید؛ اندازه فیزیکی آن تا حد بسیار زیادی مهم می‌باشد. ‌هارد ها در اندازه‌ ها و وزن‌ های گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند. طبیعی است که هر چه اندازه هارد کوچک‌تر باشد و هارد سبک‌تر باشد قیمت‌ آن نیز بالاتر می‌رود. اگر شما می‌خواهید که هارد را همواره در دسترس خود داشته باشید باید به سراغ هارد هایی بروید که به ‌راحتی قابل ‌حمل می‌باشند و هیچ‌ گونه اذیتی برای شما ندارند. هارد هایی که جثه بزرگ‌تری دارند و سنگین‌تر هستند معمولاً قیمت ‌های ارزان‌تری دارند پس اگر حمل کردن هارد برای شما مهم نمی‌باشد، بهتر است در هزینه خود صرفه ‌جویی کنید و به سراغ خرید هارد های با جثه‌ی بزرگ‌تر بروید زیرا نیازی به حمل کردن هارد های خودتان نخواهید داشت. 

اندازه فیزیکی هارد اکسترنال

امنیت بهترین هارد اکسترنال

مورد دیگر که شما باید هنگام خرید هارد اکسترنال آن را به ‌عنوان راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال در نظر داشته باشید امنیت هارد می‌باشد. اگر اطلاعات مهمی در هارد خود ذخیره کرده‌اید حتما به سراغ هارد هایی بروید که دارای رمز نگاری و پشتیبانی از داده ‌ها می‌باشند. البته تقریباً تمامی هارد های اکسترنال قابلیت این را دارا می‌باشند که شما از طریق نرم‌افزار به رمزگذاری بپردازید اما اگر امنیت اطلاعات شما تا حد بسیار زیادی بالا می‌باشد می‌توانید از هارد هایی استفاده کنید که به‌ صورت سخت‌افزاری نیز دارای قدرت رمزنگاری می‌باشند. 

گارانتی هارد اکسترنال

تمامی ابزار های الکترونیکی هنگامی می‌توانند از صد در صد ویژگی خودشان توانایی‌های خودشان بهره ببرند که دارای گارانتی مناسب باشند. وجود گارانتی می‌تواند به شما این دلگرمی را بدهد که محصول که آن را خریداری کردید از هر نظر مناسب و قابل ‌اعتماد می‌باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه ترس و دغدغه‌ای از مشکل دوری کنید و یا آن را حل کنید. پشتیبانی و گارانتی از مهم‌ترین عواملی می‌باشند که شما باید آن را در راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال قرار دهید. هارد اکسترنال ابزاری است که قیمت نسبتاً زیادی دارد پس برای جلوگیری از هدر رفت هزینه خودتان حتما گارانتی‌دار بودن هارد را نیز مورد توجه قرار دهید. 

مقاوم بودن و ضد آب بودن 

مورد دیگری که شما باید آن را در رابطه با راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال مورد توجه قرار دهید ضد آب بودن و مقاوم بودن هارد است. اگر شما می‌خواهید از هارد خود در محیط ‌های طبیعی بهره ببرید و هارد را همواره همراه خودتان دارید؛ بهتر است که از هارد هایی را بخرید که قابلیت ضدآب بودن را دارا می‌باشند و مقاومت کافی را نیز دارند.

مقاوم بودن و ضد آب بودن بهترین هارد اکسترنال

جمع‌ بندی بهترین برند هارد اکسترنال

ما در این مطلب سعی کردیم که به ‌طور کامل برای در رابطه با راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال صحبت کنیم و به شما بگویم که برای خرید هارد باید چه مواردی را مدنظر خودتان داشته باشید. توجه کنید که علاوه بر مواردی که ما آن‌ ها را برای شما نام بردیم گزینه‌ های گوناگون و متنوع‌تری نیز وجود دارند که در زمینه خرید بهترین مارک هارد اکسترنال مهم می‌باشند. برای مثال برخی از هارد ها دارای چندین پورت گوناگون برای انتقال اطلاعات می‌باشند که به شما این امکان را می‌دهد تا به ‌صورت هم‌زمان از هارد بهره ببرید و یا هر کابلی که در دسترس دارید اطلاعات را انتقال دهید. علاوه ‌بر این موضوع برخی از هارد ها قابلیت وصل شدن به وای‌فای را نیز دارا می‌باشند تا شما بتوانید بدون استفاده از کابل نیز اطلاعات را انتقال دهید. به‌ هر حال شما باید حتما قبل ‌از خرید هارد اکسترنال به راهنمای خرید بهترین هارد اکسترنال دقت کنید تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه را برای خودتان بخرید.

به این نوشته راه دهید تا همراه یک خرید هوشمندانه تر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.