منوی دسته بندی

بهترین کرم دور چشم ایرانی و خارجی با مارک خوب 1400

بهترین کرم دور چشم

یکی از روش های تاثیر گذار در رفع نواقص ایجاد شده در بافت های اطراف چشم، استفاده از کرم دور چشم می باشد.  کرم های دور چشم دارای انواع متفاوتی هستند و بر اساس نوع نقص ایجاد شده در اطراف چشم باید آن ها را استفاده کرد. البته در این میان توجه به ترکیبات موجود در کرم های دور چشم هم با اهیمت است.

در این مطلب قصد داریم تا در مورد ویژگی های کرم دور چشم و انتخاب بهترین کرم دور چشم صحبت کنیم. پوست نواحی دور چشم به دلیل اینکه بسیار نازک و حساس بوده بیشتر در معرض  آسیب قرار دارد. سلول های این ناحیه به دلیل اینکه دارای متابولیسم بالاتری نسبت به سایر نواحی دیگر پوست هستند، بیشتر در معرض آسیب هایی چون تولید رادیکال های آزاد و مواد اکسیدانی قرار دارند.

ویژگی های کرم دور چشم

به همین علت است که افزایش سن بیشترین تاثیر را در پوست نواحی اطراف چشم دارد. همانطور که می دانید با افزایش سن در افراد میزان متابولیسم بدن به صورت کلی کاهش می یاید. کاهش متابولیسم بدن سبب می شود تا میزان ورود اکسیژن به سلول های خونی کاهش پیدا کند. کاهش ورود اکسیژن به سلول های خونی سبب می شود تا اکسیژن رسانی کمتری به بافت ها و سلول های بدن صورت بگیرد. این کاهش اکسیژن رسانی در مرحله اول سلول های را تحت تاثیر قرار می دهد که رشد سریعی دارند و یا متابولیسم بالاتری دارند. همین موضوع سبب ده تا استفاده ار کرم های دور چشم با افزایش سن ضرورت پیدا کنند. به همبن علت در این مطلب قصد داریم تا در مورد کرم دور چشم و نکاتی که در انتخاب بهترین کرم باید مد نظر باشد صحبت کنیم. برای همین منظور موارد زیر را بررسی خواهیم کرد.

بهترین کرم دور چشم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کرم های دور چشم هر کدام ویژگی های جداگانه ای دارند

می توان گفت بهترین کرم دور چشم باید حاوی موادی باشد تا علاوه بر رفع نواقص ایجاد شده، بتواند سلول های اطراف چشم را وارد پروسه ی جوانسازی کند. با توجه به مورد گفته شده می توان گفت یک کرم دور چشم به طور کلی باید دارای دو ویژگی زیر باشد

  • مواد مرطوب کننده و آبرسان که سبب افزایش رطوبت در ناحیه اطراف چشم می شوند. همانطور که قبلا هم گفته شد سلول های این ناحیه دارای متابولیسم سریعی هستند و به همین علت بسیار حساس به وجود شرایط مناسب می باشند. یکی از شرایطی که برای این سلول ها بسیار با اهمیت است وجود رطوبت کافی در این سلول ها است. کاش رطوبت سبب می شود تا تولید ترکیباتی چون الاستین و کلاژن در این بافت کاهش یابد و در نتیجه احتمال ایجاد چین و چروک های پوستی افزایش یابد.
  • دومین ویژگی که باید در این کرم ها وجود داشته باشد، وجود مواد آنتی اکسیدانی است. سلول ها زمانی که به سمت پیری می روند، تواناییشان در دفع مواد زائد کاهش می یابد. زمانی که دفع مواد زائد کاهش پیدا کند این مواد در داخل سلول ها رسوب می کنند. رسوب مواد زائد در داخل سلول ها سبب می شود تا فعالیت های متابولیسمی سلولی با مشکل روبرو شود. زمانی که متابولیسم سلول به درستی کار نکند. سلول کم کم به سمت پیری می رود.
بخوانید  بهترین هایلایتر با مارک خوب در سال 2021

کرم های دور چشم دارای چه ترکیباتی هستند؟

با توجه مطالب گفته شده در قبل کرم های دور چشم باید حاوی ترکیباتی باشند که هم موجب پاکسازی در سلول های پوستی می شوند و هم سبب مرطوب شدن بافت اطراف چشم می شوند. بنابراین به طور کلی وجود دو نوع ترکیب در این کرم ها حائز اهمیت است.

  • وجود ترکیبات آبرسان چون هیالورونیک اسید که سبب افزایش رطوبت سلولی می شود. هیالورونیک اسیدها ترکیبات پروتئینی پلی ساکاریدی هستند که با توجه به فرمولاسیون خاصی که در این ترکیبات وجود دارد، می توانند مولکول های آب را در ساختار خود نگه دارند. همچنین این مواد می توانند فرایند های تولید الاستین و کلاژن را در بافت زیر چشم تحریک کنند.
  • وجود عصاره های گیاهی در این کرم های دور چشم بسیار با اهمیت است. عصاره های گیاهی حاوی مواد آنتی اکسیدانی هستند که می توانند سبب پاکسازی پوست شوند.

بهترین کرم دور چشم برای من کدام است؟

بهترین کرم چشم را می توانید برای خود انتخاب نمایید. اینکه پوست اطراف چشمتان دارای چه نواقصی باشد تعیین می کند که شما باید از چه کرم دورچشمی استفاده کنید.

اینکه پوست اطراف چشمتان دارای چه نواقصی باشد تعیین می کند که شما باید از چه کرم دورچشمی استفاده کنید.

اگر پف اطراف چشم دارید

در این صورت کرم دور چشمی که استفاده می کنید حتما باید حاوی رتینول و پپتید باشد. این دو ترکیب سبب تحریک کلاژن سازی می شوند. زمانی که کلاژن سازی به خوبی صورت بگیرد، چربی های اطراف چشم به درستی در سلول ها ذخیره شده و سبب کاهش پف چشم می شود.

اگر تیرگی دور چشم دارید

اگر جزء افرادی هستید که روزانه فشار زیادی به چشم شما وارد می شود. برای مثال استفاده ی زیاد از موبایل و کامپیوتر دارید، احتمالا با سیاهی دور چشم مواجه هستید. برای این منظور باید کرم دور چشمی که استفاده می کنید حاوی کافئین باشد تا از طریق تقویت رگ های خونی این عارضه را برای شما کاهش دهد.

اگر چین و چروک اطراف چشم دارید

اگر جزء افرادی هستید که چین و چروک در اطراف چشم شما وجود دارد. احتمالا دچار خشکی اطراف چشم هستید. در این صورت کرم دور چشم شما باید حاوی ترکیبات آبرسان  باشد.

آیا من باید کرم دور چشم استفاده کنم؟

معمولا متخصصین توصیه می کنند که بعد از 20 سالگی کرم دور چشم استفاده کنید. علت اصلی هم این است که پوست اطراف چشم حساسیت بالایی دارد و شرایط نامناسب بیشتر آن را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین با افزایش سن نیاز بیشتری به رسیدگی نسبت به سایر نواحی بدن خواهد داشت.

آیا گران ترین کرم دور چشم بهترین است؟

البته هیچگاه ما منکر تاثیر قیمت بر روی کیفیت یک جنس نیستیم. اما نکته ی اصلی این است که اگر به دنبال اثرگذاری موثر این کرم ها هستید، علاوه بر توجه به قیمت و کیفیت آن ها باید ه نوع این کرم ا توجه داشته باشد. برای مثال اگر دچار تیرگی دور چشم هستید، استفاده از کرم های دور چشم آبرسان برای شما کارساز نخواهد بود.

بخوانید  راهنمای خرید بهترین کرم ضد چروک

کلام آخر

یکی از روش های تاثیر گذار در رفع نواقص ایجاد شده در بافت های اطراف چشم، استفاده از کرم دور چشم می باشد.  کرم های دور چشم دارای انواع متفاوتی هستند و بر اساس نوع نقص ایجاد شده در اطراف چشم باید آن ها را استفاده کرد.

به این نوشته راه دهید تا همراه یک خرید هوشمندانه تر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.