بهترین بخارپز کدام است؟ راهنمای خرید بهترین مارک بخارپز

بهترین بخارپز بازار در سال 1400 کدام مارک است؟

بخارپز کردن یک روش ایده ‌آل و سالم برای پخت ‌و پز غذا ها می‌باشد. به‌ همین دلیل امروزه استفاده از انواع بهترین بخارپز ها تا حد بسیار زیادی رایج شده. ما در این مطلب تلاش داریم تا برای شما در رابطه با ویژگی ‌های بهترین بخارپز صحبت کنیم و به شما بگوییم که یک بخارپز مناسب باید دارای چه ویژگی‌ هایی باشد. به‌ طور کلی روش بخارپز کردن یک روش بسیار سالم و ایده‌ ‌آل برای پخت انواع مختلف غذا ها علی‌ الخصوص سبزیجات می‌باشد. بخارپز کردن به ما کمک می‌کند که ارزش غذایی مواد اولیه را حفظ کنیم و یک رژیم غذایی بسیار سالم داشته ‌باشیم.

علاوه‌ بر سبزیجات شما می‌توانید برای پخت گوشت مرغ، ماهی و سایر پروتئین ‌ها نیز از این دستگاه استفاده کنید. علاوه‌ بر این موارد، بخارپز می‌تواند در زمینه گرم کردن غذا ها نیز بسیار موثر باشد. اگر شما یک رژیم سفت ‌و سخت دارید و یا دچار بیماری ‌های گوناگونی هستید و نمی‌خواهید از غذا هایی که دارای روغن و نمک هستند استفاده کنید، حتما باید به خرید یک دستگاه بخارپز بپردازید تا بتوانید از ویژگی ‌های بهترین بخارپز تا آن‌ جا که می‌توانید بهره ببرید. در دنیای امروزه، تکنولوژی روز به ‌روز در حال پیشرفته‌تر شدن می‌باشد و ابزار های گوناگونی که در زمینه راحت‌تر شدن تکنولوژی تهیه و تولید می‌شوند تا حد بسیار زیادی باعث بالا رفتن سلامتی در افراد و لذت از زندگی شده است. بخارپز ها جزو این دسته از ابزار ها هستند که می‌توانند زندگی سالمی را به ما هدیه دهند و از بیمار شدن ما جلوگیری کنند. 

بررسی ویژگی های بهترین بخارپز

نحوه عملکرد و کارایی بخارپز چگونه می‌باشد؟

این دستگاه یکی از ابزار های ضروری در خانه ما می‌باشد. همان‌ طور از نام آن پیداست بهترین بخارپز با بخار آب به پختن مواد غذایی می‌پردازد. در این روش به دلیل این ‌که از هیچ‌ گونه روغن و نمک استفاده نمی‌شود مواد غذایی به‌ طور کاملاً طبیعی پخته می‌شوند و تمام ویژگی های و ویتامین‌ های مثبت را درون خودشان نگه می‌دارند. برای استفاده از این دستگاه شما باید مخزن آب این دستگاه را از آب پر کنید و دمای مورد نظر و تایمر را تنظیم کنید تا بتوانید در مدت ‌زمانی که می‌خواهید مواد غذایی مورد نیاز خودتان را طبخ کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

بخارپز دارای سبد هایی از جنس استیل و یا فلز های دیگر می‌باشند که دارای سوراخ ‌هایی هستند که همین سوراخ‌ ها باعث عبور حرارت و بخار از دستگاه می‌شوند و باعث پختن کامل غذا هم می‌شود. شما باید مخزن موجود در بخارپز را تا آنجا که می‌خواهید پر از آب کنید و اجازه دهید که دستگاه با بخار آب به پختن غذا ها بپردازد. علاوه ‌بر این موارد شما می‌توانید با ریختن مقدار بسیار کمی آب در مخزن غذا های خودتان را گرم کنید و از روش ‌های غیر متعارف برای گرم کردن غذا های خودتان استفاده نکنید.

نحوه عملکرد و کارایی بخارپز چگونه می‌باشد؟

اندازه مناسب بهترین بخارپز 

مورد اولی که شما باید در هنگام خرید بخارپز به آن دقت داشته باشید اندازه بخارپز می‌باشد. توجه کنید که یکی از ویژگی ‌های بهترین بخارپز، اندازه مناسب‌ بخارپز می‌باشد. ممکن است برای شما یک بخارپز بسیار کوچک مناسب باشد و استفاده از بخارپز بزرگ‌تر برای شما تنها باعث هدر رفت انرژی و هزینه شود. علاوه ‌بر این موارد، بخارپز ها معمولاً دارای طبقه ‌های گوناگون برای پخت مواد غذایی می‌باشند که این‌ موضوع می‌تواند به شما آزادی عمل مناسبی را بدهد تا بتوانید مواد غذایی را در درجه‌ های گوناگونی بپزید و تنظیم حرارت متناسبی را داشته باشید. بهتر است که شما هنگام خرید بخارپز اندازه‌ای را برای محصول خود انتخاب کنید که بتواند تمام نیاز های شما را پاسخ دهد و در مدت‌زمان کوتاهی مواد غذایی مورد نیاز شما را بپزد. علاوه‌ بر این موضوع اندازه بخارپز می‌تواند در طبقه ‌های آن نیز تقسیم شود. یعنی شما می‌توانید با تکنیک تکه‌ تکه کردن مواد غذایی آن ‌ها را در طبقه ‌های مختلف قرار دهید تا بتوانید به پختن آنذ‌ها بپردازید و دیگر نیازی به استفاده از بخارپز بزرگ‌تر نداشته باشید. البته اگر میزان طبخ غذای شما به‌ صورت بخارپز بالا می‌باشد، استفاده از بخارپز های بزرگ‌تر برای شما گزینه مناسب‌تری می‌باشد. 

سرعت عملکرد بخارپز 

یکی دیگر از ویژگی ‌های بهترین بخارپز سرعت قابل ‌قبول در طبخ غذا ها می‌باشد. توجه کنید که میزان بخاری که در دستگاه بخارپز ایجاد می‌شود بسیار کمتر از قابلمه پر از آب جوش می‌باشد و همین موضوع باعث کمتر شدن سرعت پخت مواد غذایی می‌شود. به‌ همین دلیل اگر شما می‌خواهید که در مدت‌ زمان کوتاهی مواد غذایی مورد نیاز خود را بپزید باید به ‌سرعت عملکرد بخارپز دقت داشته باشید. در بخارپز فناوری ‌های گوناگون و متفاوتی استفاده می‌شود که همین فناوری ‌های گوناگون می‌توانند روی سرعت عملکرد بخارپز تأثیر گذار باشد. 

مواردی که می‌توانند به ما کمک کنند مناسب‌ترین محصول را برای خودمان بخریم

جنس و مواد اولیه سازنده 

از دیگر ویژگی ‌های بهترین بخارپز استفاده از مواد اولیه با کیفیت در ساخت آن می‌باشد. بخارپز و با مواد اولیه گوناگونی مانند استیل، سیلیکون، و پلاستیک ساخته می‌شوند. بخارپزی که از جنس سیلیکون تولید می‌شوند گزینه های مناسب‌تری هستند زیرا شما می‌توانید آن‌ ها را در ماکروویو نیز قرار دهید. به ‌هر حال جنس بخارپز می‌تواند باعث شود که شما غذای سالم‌تری را میل کنید و کیفیت مواد غذایی طبخ ‌شده در این ابزار برای شما بالاتر رود. 

برنامه پخت در بهترین مارک بخارپز

از موارد دیگری که می‌تواند در دسته ویژگی ‌های بهترین بخارپز قرار بگیرد برنامه پخت می‌باشد. برنامه پخت به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید زمان طبخ هر ماده غذایی چقدر می‌باشد تا بتوانید با استفاده از این برنامه پخت ماده غذایی خود را به ‌صورت کامل مغزپخت کنید. بسیاری از دستگاه‌های بخار برنامه ‌های گوناگونی مثل برنامه پخت سبزیجات، تخم‌مرغ، و گوشت را دارند که شما تنها نیاز دارید دکمه مربوط به برنامه غذایی را بزنید و منتظر باشید تا دستگاه شروع به کار کند و ماده غذایی شما را بپزد.

تایمر 

از دیگر ویژگی ‌های بهترین بخارپز داشتن تایمر مناسب برای زمان پخت می‌باشد. تایمر ها در تمامی بخارپز ها وجود دارند. در بخارپز های معمولی، تایمر ها یک مهره قابل چرخاندن هستند که شما با چرخاندن می‌توانید زمان مورد نظر برای پخت را تنظیم کنید. در مدل ‌های جدیدتر و مناسب ‌تر بخارپز ها، این تایمر ها توسط یک صفحه دیجیتالی مدیریت می‌شوند که شما می‌توانید تایمر مورد نیاز خود را در این صفحه دیجیتالی تنظیم کنید و منتظر باشید تا غذای شما به‌ طور کامل بپزد. به ‌هر حال داشتن یک تایمر مناسب و قابل ‌اعتماد می‌تواند به شما کمک کند تا از نپختن و یا بیش ‌از حد پختن غذای خود جلوگیری کنید و در یک زمان معقول و به‌خصوص به پختن غذای خودتان بپردازید و از ویژگی ‌های بهترین بخارپز تا آنجا که می‌توانید لذت ببرید. 

جنس و مواد اولیه سازنده بهترین بخارپز

چند منظوره بودن بهترین بخارپز

درست است که بخارپز ها برای پختن غذا ها با بخار طراحی شده‌اند اما چند منظوره بودن آن‌ ها می‌تواند به شما کمک کند تا استفاده بیشتری از این دستگاه ببرید. پیشتر ما برای شما گفتیم که بخارپز ها می‌توانند در زمینه پخت ‌و پز انواع مختلف مواد غذایی مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از این بخارپز ها ویژگی‌ های جالب و منحصر به ‌فردی دارند که می‌توانند طیف بسیار بیشتر و گسترده‌تری از مواد غذایی مانند پاستا و برنج را نیز در بر بگیرند. پس یکی دیگر از ویژگی ‌های بهترین بخارپز چند منظوره بودن می‌باشد.

اشتراک گذاری

ما در الونظر همواره شمارا یاری می کنیم تا بهترین انتخاب را برای خودتان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *