منوی دسته بندی

بهترین بخارپز بازار در سال 1400 کدام مارک است؟

بهترین بخارپز کدام است؟ راهنمای خرید بهترین مارک بخارپز

بخارپز کردن یک روش ایده ‌آل و سالم برای پخت ‌و پز غذا ها می‌باشد. به‌ همین دلیل امروزه استفاده از انواع بهترین بخارپز ها تا حد بسیار زیادی رایج شده. ما در این مطلب تلاش داریم تا برای شما در رابطه با ویژگی ‌های بهترین بخارپز صحبت کنیم و به شما بگوییم که یک بخارپز مناسب باید دارای چه ویژگی‌ هایی باشد. به‌ طور کلی روش بخارپز کردن یک روش بسیار سالم و ایده‌ ‌آل برای پخت انواع مختلف غذا ها علی‌ الخصوص سبزیجات می‌باشد. بخارپز کردن به ما کمک می‌کند که ارزش غذایی مواد اولیه را حفظ کنیم و یک رژیم غذایی بسیار سالم داشته ‌باشیم.

علاوه‌ بر سبزیجات شما می‌توانید برای پخت گوشت مرغ، ماهی و سایر پروتئین ‌ها نیز از این دستگاه استفاده کنید. علاوه‌ بر این موارد، بخارپز می‌تواند در زمینه گرم کردن غذا ها نیز بسیار موثر باشد. اگر شما یک رژیم سفت ‌و سخت دارید و یا دچار بیماری ‌های گوناگونی هستید و نمی‌خواهید از غذا هایی که دارای روغن و نمک هستند استفاده کنید، حتما باید به خرید یک دستگاه بخارپز بپردازید تا بتوانید از ویژگی ‌های بهترین بخارپز تا آن‌ جا که می‌توانید بهره ببرید. در دنیای امروزه، تکنولوژی روز به ‌روز در حال پیشرفته‌تر شدن می‌باشد و ابزار های گوناگونی که در زمینه راحت‌تر شدن تکنولوژی تهیه و تولید می‌شوند تا حد بسیار زیادی باعث بالا رفتن سلامتی در افراد و لذت از زندگی شده است. بخارپز ها جزو این دسته از ابزار ها هستند که می‌توانند زندگی سالمی را به ما هدیه دهند و از بیمار شدن ما جلوگیری کنند. 

بررسی ویژگی های بهترین بخارپز

راهنمای خرید بخارپز

نحوه عملکرد و کارایی بخارپز چگونه می‌باشد؟

این دستگاه یکی از ابزار های ضروری در خانه ما می‌باشد. همان‌ طور از نام آن پیداست بهترین بخارپز با بخار آب به پختن مواد غذایی می‌پردازد. در این روش به دلیل این ‌که از هیچ‌ گونه روغن و نمک استفاده نمی‌شود مواد غذایی به‌ طور کاملاً طبیعی پخته می‌شوند و تمام ویژگی های و ویتامین‌ های مثبت را درون خودشان نگه می‌دارند. برای استفاده از این دستگاه شما باید مخزن آب این دستگاه را از آب پر کنید و دمای مورد نظر و تایمر را تنظیم کنید تا بتوانید در مدت ‌زمانی که می‌خواهید مواد غذایی مورد نیاز خودتان را طبخ کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

بخارپز دارای سبد هایی از جنس استیل و یا فلز های دیگر می‌باشند که دارای سوراخ ‌هایی هستند که همین سوراخ‌ ها باعث عبور حرارت و بخار از دستگاه می‌شوند و باعث پختن کامل غذا هم می‌شود. شما باید مخزن موجود در بخارپز را تا آنجا که می‌خواهید پر از آب کنید و اجازه دهید که دستگاه با بخار آب به پختن غذا ها بپردازد. علاوه ‌بر این موارد شما می‌توانید با ریختن مقدار بسیار کمی آب در مخزن غذا های خودتان را گرم کنید و از روش ‌های غیر متعارف برای گرم کردن غذا های خودتان استفاده نکنید.

نحوه عملکرد و کارایی بخارپز چگونه می‌باشد؟

اندازه مناسب بخارپز 

مورد اولی که شما باید در هنگام خرید دستگاه بخارپز به آن دقت داشته باشید اندازه بخارپز می‌باشد. توجه کنید که یکی از ویژگی ‌های بهترین بخارپز، اندازه مناسب‌ بخارپز می‌باشد. ممکن است برای شما یک بخارپز بسیار کوچک مناسب باشد و استفاده از بخارپز بزرگ‌تر برای شما تنها باعث هدر رفت انرژی و هزینه شود. علاوه ‌بر این موارد، بخارپز ها معمولاً دارای طبقه ‌های گوناگون برای پخت مواد غذایی می‌باشند که این‌ موضوع می‌تواند به شما آزادی عمل مناسبی را بدهد تا بتوانید مواد غذایی را در درجه‌ های گوناگونی بپزید و تنظیم حرارت متناسبی را داشته باشید. بهتر است که شما هنگام خرید بخارپز اندازه‌ای را برای محصول خود انتخاب کنید که بتواند تمام نیاز های شما را پاسخ دهد و در مدت‌زمان کوتاهی مواد غذایی مورد نیاز شما را بپزد. علاوه‌ بر این موضوع اندازه بخارپز می‌تواند در طبقه ‌های آن نیز تقسیم شود. یعنی شما می‌توانید با تکنیک تکه‌ تکه کردن مواد غذایی آن ‌ها را در طبقه ‌های مختلف قرار دهید تا بتوانید به پختن آنذ‌ها بپردازید و دیگر نیازی به استفاده از بخارپز بزرگ‌تر نداشته باشید. البته اگر میزان طبخ غذای شما به‌ صورت بخارپز بالا می‌باشد، استفاده از بخارپز های بزرگ‌تر برای شما گزینه مناسب‌تری می‌باشد. 

بخوانید  30 مدل بهترین ساعت دیواری تزئینی، چوبی و مدرن

سرعت عملکرد بخارپز 

یکی دیگر از ویژگی ‌های بهترین بخارپز سرعت قابل ‌قبول در طبخ غذا ها می‌باشد. توجه کنید که میزان بخاری که در دستگاه بخارپز ایجاد می‌شود بسیار کمتر از قابلمه پر از آب جوش می‌باشد و همین موضوع باعث کمتر شدن سرعت پخت مواد غذایی می‌شود. به‌ همین دلیل اگر شما می‌خواهید که در مدت‌ زمان کوتاهی مواد غذایی مورد نیاز خود را بپزید باید به ‌سرعت عملکرد بخارپز دقت داشته باشید. در بخارپز فناوری ‌های گوناگون و متفاوتی استفاده می‌شود که همین فناوری ‌های گوناگون می‌توانند روی سرعت عملکرد بخارپز تأثیر گذار باشد. 

مواردی که می‌توانند به ما کمک کنند مناسب‌ترین محصول را برای خودمان بخریم

جنس و مواد اولیه سازنده 

از دیگر ویژگی ‌های بهترین بخارپز استفاده از مواد اولیه با کیفیت در ساخت آن می‌باشد. بخارپز و با مواد اولیه گوناگونی مانند استیل، سیلیکون، و پلاستیک ساخته می‌شوند. بخارپزی که از جنس سیلیکون تولید می‌شوند گزینه های مناسب‌تری هستند زیرا شما می‌توانید آن‌ ها را در ماکروویو نیز قرار دهید. به ‌هر حال جنس بخارپز می‌تواند باعث شود که شما غذای سالم‌تری را میل کنید و کیفیت مواد غذایی طبخ ‌شده در این ابزار برای شما بالاتر رود. 

برنامه پخت در بهترین مارک بخارپز

از موارد دیگری که می‌تواند در دسته ویژگی ‌های بهترین بخارپز قرار بگیرد برنامه پخت می‌باشد. برنامه پخت به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید زمان طبخ هر ماده غذایی چقدر می‌باشد تا بتوانید با استفاده از این برنامه پخت ماده غذایی خود را به ‌صورت کامل مغزپخت کنید. بسیاری از دستگاه‌های بخار برنامه ‌های گوناگونی مثل برنامه پخت سبزیجات، تخم‌مرغ، و گوشت را دارند که شما تنها نیاز دارید دکمه مربوط به برنامه غذایی را بزنید و منتظر باشید تا دستگاه شروع به کار کند و ماده غذایی شما را بپزد.

تایمر 

از دیگر ویژگی ‌های بهترین بخارپز داشتن تایمر مناسب برای زمان پخت می‌باشد. تایمر ها در تمامی بخارپز ها وجود دارند. در بخارپز های معمولی، تایمر ها یک مهره قابل چرخاندن هستند که شما با چرخاندن می‌توانید زمان مورد نظر برای پخت را تنظیم کنید. در مدل ‌های جدیدتر و مناسب ‌تر بخارپز ها، این تایمر ها توسط یک صفحه دیجیتالی مدیریت می‌شوند که شما می‌توانید تایمر مورد نیاز خود را در این صفحه دیجیتالی تنظیم کنید و منتظر باشید تا غذای شما به‌ طور کامل بپزد. به ‌هر حال داشتن یک تایمر مناسب و قابل ‌اعتماد می‌تواند به شما کمک کند تا از نپختن و یا بیش ‌از حد پختن غذای خود جلوگیری کنید و در یک زمان معقول و به‌خصوص به پختن غذای خودتان بپردازید و از ویژگی ‌های بهترین بخارپز تا آنجا که می‌توانید لذت ببرید. 

جنس و مواد اولیه سازنده بهترین بخارپز

چند منظوره بودن بهترین بخارپز

درست است که بخارپز ها برای پختن غذا ها با بخار طراحی شده‌اند اما چند منظوره بودن آن‌ ها می‌تواند به شما کمک کند تا استفاده بیشتری از این دستگاه ببرید. پیشتر ما برای شما گفتیم که بخارپز ها می‌توانند در زمینه پخت ‌و پز انواع مختلف مواد غذایی مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از این بخارپز ها ویژگی‌ های جالب و منحصر به ‌فردی دارند که می‌توانند طیف بسیار بیشتر و گسترده‌تری از مواد غذایی مانند پاستا و برنج را نیز در بر بگیرند. پس یکی دیگر از ویژگی ‌های بهترین بخارپز چند منظوره بودن می‌باشد.

بخوانید  بهترین فرنچ پرس بازار 8 مدل بهترین قیمت 2022

بهترین بخارپز موجود در بازار

بخارپز پارس خزر مدل Digi Steel

بخارپز پارس خزر مدل Digi Steel

این مدل بخارپز یکی از بهترین بخارپز برقی موجود در بازار است. یک دستگاه عالی و مناسب برای افرادی می باشد، که تمایل زیادی به مصرف روغن در غذای خود ندارند. استفاده از این مدل بخارپز بسیار آسان می باشد. دستگاه قدرت بالایی در تبدیل آب به بخار دارد، و می تواند با ایجاد بخار قوی عملکرد بی نظیری را داشته باشد.

در صورت اتمام آب مخزن، این دستگاه به صورت اتومات سیستم ایمنی آن فعال و سبب قطع می شود. سینی های این مدل بخارپز از جنس استیل ضد زنگ می باشد.  دکمه های موجود و نمایشگر این دستگاه ، به شما اجازه پخت مدل های مختلفی از غذا را می دهد.

جنس بدنهپلاستیک
ظرفیت13 لیتر

بخارپز سانی مدل 760

بخارپز سانی مدل 760

حجم این دستگاه بخارپز ۸ لیتر می باشد، و قدرت حرارتی ۸۰۰ وات را دارا می باشد. انواع اقسام مواد غذایی را در این دستگاه می توانید بخارپز کنید. مثل گوشت، مرغ، سبزیجات و… شما با استفاده از این دستگاه می توانید پخت و پزی سالم را تجربه نمایید. بخارپز سانی دارای سه طبقه می باشد.

جنس ظرف مخصوص بخارپز از برنج باکیفیت است. نمایشگر آن اطلاعاتی مثل ساعت و دقیقه پخت را در اختیار شما قرار می دهد. این دستگاه دارای هشدار صوتی و سیستم ایمنی هوشمند می باشد. با استفاده از این بخارپز نیاز به دستگاه دیگری نیست.

جنس بدنهپلاستیک
ظرفیت8 لیتر

بخارپز پارس خزر مدل FS-12000P

بخارپز پارس خزر مدل FS-12000P

طراحی ساده و کاربردی این محصول بسیار انتخاب هوشمندانه ای بوده است. و این دستگاه را جز یکی از بهترین بخارپز های موجود در بازار کرده است. حجم این بخارپز، ۱۲لیتر است که دارای مخزن یک لیتری نیز می باشد. مزیت های زیاد این محصول آن را با دیگر بخارپز ها متمایز می سازد. این دستگاه یک طبقه حجیم دارد که امکان اضافه کردن آب حین پخت را برای شما فراهم می سازد.

قطع کن خودکار و تایمر ۶۰ دقیقه ای، همچنین ظرف جمع کننده عصاره را نیز دارا می باشد. یکی دیگر از ویژگی های این دستگاه قابلیت جمع کنندگی سیم در زیر آن می باشد. این مدل یکی از بهترین بخارپز موجود در بازار است. که می توان از مزایای زیاد آن به راحتی استفاده کرد. با این دستگاه سبک زندگی سالم را در پیش می گیرید.

جنس بدنهپلاستیک
ظرفیت12 لیتر

پلوپز و بخار پز جی پاس مدل GRC4327N

پلوپز و بخار پز جی پاس مدل GRC4327N

برند جی پاس یک برند معتبر در سطح آسیا و اروپا می باشد. این مدل بخارپز یکی از محصولات این برند در بازار است. در اصل این دستگاه یک پلوپز است که قابلیت بخارپز کردن‌محصولات را نیز دارد. با اضافه شدن یک قطعه این خاصیت به این دستگاه اضافه شده است.  با قابلیت بخارپز کردن این دستگاه پخت و پز بدون روغن به راحتی امکان پذیر می باشد. همچنین خاصیت گرم نگه داشتن غذا را نیز بعد از پخت انجام می دهد. توان این دستگاه ۱۰۰۰ وات می باشد. حجم ظرف داخل ۲.۸ لیتر است. این دستگاه برای پخت و پز ۶ تا ۸ نفر مناسب می باشد. دیگر نگرانی بابت پخت غذای سالم ندارید.

بخوانید  راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی
جنس بدنهپلاستیک
ظرفیت2.8 لیتر

بخارپز هاردستون مدل FSP8001

بخارپز هاردستون مدل FSP8001

اگر ‌می‌خواهید جز آن دسته از افرادی باشید که زندگی سالم دارند. به دور از روغن و غذاهای چرب هستند، این دستگاه انتخاب مناسبی می‌باشد. با این بخارپز حتی غذاهای کبابی نیز بدون دود و به راحتی طبخ می گردد.

وجود بهترین بخارپز در هر خانه ای ضروری است. این مدل بخارپز هاردستون از سه طبقه تشکیل شده است و از جنس شیشه می باشد. سینی های آن از جنس استیل ضد زنگ هستند. و مقاومت بالایی دارند. با استفاده از دکمه های موجود بر روی دستگاه، شما می توانید میزان بخارپز شدن مواد را مشخص نمایید. بر حسب نیاز تایم‌مشخص را به دستگاه بدهید، تا مواد غذایی شما را اماده‌کند.

جنس بدنهپلاستیک
ظرفیت

بخارپز ناسا الکتریک مدل S_700

بخارپز ناسا الکتریک مدل S_700

یک محصول کاربردی در عین با کیفیت بودن است. که اکثر مواد غذایی را بخارپز می کند. جنس بدنه آن ترکیبی از استیل و پلاستیک است. بخارپز ناسا سه طبقه برای بخارپز کردن مواد غذایی دارد. این سه طبقه بودن سبب می شود که، مواد غذایی در حجم بالا را بخارپز نماید. بر روی این دستگاه دکمه هایی برای کنترل دستگاه می باشد، که در کنار آن یک صفحه نمایشگر دیجیتالی نیز موجود است. این دستگاه بخار پز یکی از بهترین بخارپز موجود در بازار است. که وجود آن در هر خانه ای حیاتی می باشد، و به کدبانو منزل کمک شایانی می نماید.

جنس بدنهپلاستیک
ظرفیت

بخارپز روتل مدل U1412CH

بخارپز روتل مدل U1412CH

جنس بدنه این بخارپز از فلز و پلاستیک می باشد. و وزنی کمتر از یک کیلوگرم را دارا است. ظرفیت حجم این دستگاه ۲.۴ لیتر می باشد، و حداکثر توان آن ۴۰۰ وات است . این وسیله دستگاهی دو نفره است، و برای پخت و پز دو نفر کارایی دارد. تایمر روی دستگاه به شما کمک می کند که زمان پخت را مد نظر داشته باشید. قابلیت خرد کردن یخ یکی از قابلیت های جالب آن می باشد. سیمی حدود یک متر را این بخارپز دارا است. دستگاه جمع و جور و سبکی است. که در هر خانه ای وجودش نیاز می باشد.

جنس بدنهپلاستیک و فلز
ظرفیت2.4 لیتر

بخارپز فلر SC88

بخارپز فلر SC88

بی شک این دستگاه یکی از بهترین بخارپز‌ فلر موجود در بازار می باشد. برند فلر نامی آشنا برای همه است. با استفاده از این دستگاه، تمام مواد مفید حین پخت حفظ می شود. وجود یک بخارپز خوب در هر خانه ای ضروری است. این بخارپز توانایی پخت گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ، برنج، سبزیجات و… را نیز دارد. در پخت عطر و طعم غذا را حفظ می کنند. حفظ ارزش غذایی و ویتامین های غذا بسیار مهم است. در نتیجه شما با وجود این دستگاه می توانید، زندگی سالم و بدور از روغن و چربی را تجربه نمایید.

جنس بدنهپلاستیک
ظرفیت9 لیتر

بخارپز فلر مدل SC-180

بخارپز فلر مدل SC-180

نمونه دیگری از بهترین بخارپز فلر، این مدل می باشد. که از کیفیت خوبی برخوردار است. به جای اینکه مواد غذایی را درون آب بپزید، می توانید درون بخارپز این کار را انجام دهید. تا طعم واقعی مواد غذایی را حس کنید. توان این دستگاه ۷۵۰ وات است و قدرت عالی دارد. با وجود پنل ای سی دی بر روی این دستگاه شما تمام تنظیمات آن را می توانید انجام دهید. این دستگاه ۳ طبقه دستگاه بخار می باشد که از جنس تمام استیل است. دستگیره های این دستگاه به گونه ای است که اصلا داغ نمی شود. سیستم عملکرد قطع خودکار است که از آسیب دیدن به دستگاه جلوگیری می کند.

جنس بدنهپلاستیک
ظرفیت10 لیتر

پرفروش ترین بخارپز های بازار

برای خرید پرفروش ترین بخارپز بازار بر روی دکمه روبرو کلیک و کنید تا بتوانید آن ها را مشاهده نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.