راهنمای خرید بهترین اسپرسو ساز بازار ایران

اسپرسوساز‌ها دستگاه‌هایی منحصر به فرد محسوب می‌شوند و امروزه در انواع و مدل‌های مختلفی قابل خریداری هستند. این دستگاه‌ها می‌توانند با تهیه یک فنجان قهوه‌ی خوشمزه خستگی را از شما دور کنند و لحظات شیرینی را برای شما رقم بزنند. در ادامه قصد داریم تا راهنمایی‌هایی را به منظور نحوه‌ انتخاب و خرید بهترین اسپرسو ساز به شما عزیزان ارائه دهیم.

بهترین اسپرسو ساز‌های خانگی و صنعتی چه ویژگی‌هایی را دارند و چه مواردی باید در هنگام خرید این دستگاه‌ها در نظر گرفته شود؟

تعداد نازل‌های بهترین اسپرسو ساز

همان‌گونه که قبلاً به آن اشاره شد، امروزه دستگاه‌های اسپرسو ساز در انواع مختلفی تولید می‌شوند و این دستگاه‌ها از نظر برخی از ویژگی‌ها تفاوت‌های زیادی را با یکدیگر دارند. بطور کلّی، دستگاه‌های اسپرسو ساز می‌توانند دارای نازل‌های مختلفی همچون نازل بخار آب و یا نازل آب جوش باشند و این نازل‌ها می‌توانند بر اساس نوع و مدل دستگاه به صورت مجزّا و یا یکپارچه طرّاحی شوند. نازل آب جوش یکی از اجزای بسیار مهم دستگاه‌های اسپرسو ساز محسوب می‌شود و بهترین اسپرسو ساز‌های خانگی معمولاً به همراه یک نازل آب جوش مجزّا و مستقل تولید می‌شوند و این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا بتوانید آب جوش مورد نیاز خود برای درست کردن انواع نوشیدنی‌های گرم را در مدّت زمانی کوتاه تهیه کنید و دیگر زمان زیادی را برای تهیه آب جوش هدر ندهید. همچنین، برخی از مدل‌های خانگی گران قیمت و یا مدل‌های صنعتی و نیمه صنعتی دارای نازل جداگانه‌ای هستند که وظیفه‌ی اصلی آن تولید بخار آب می‌باشد. شاید در نگاه اوّل این نازل قطعه‌ای اضافی برای اسپرسو ساز‌های خانگی به نظر برسد و این ادّعا تا حدودی نیز درست است ولی بهتر است به این مورد توجّه داشته باشید که وجود نازل بخار این اجازه را به شما می‌دهد تا بتوانید کف مورد نیاز خود را برای تزئین و یا خوشمزه‌تر کردن قهوه‌ی به راحتی تهیه کنید. همچنین، در برخی از مدل‌ها نازل‌های بخار و آب جوش به صورت ترکیبی طرّاحی شده‌اند و با چرخاندن نازل در جهت‌های مختلف می‌توان عملکرد آن را تغییر داد.

دستگاه‌های اسپرسوساز در مدل‌های خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی قابل خریداری هستند

جنس بدنه و مجاری داخلی و طرّاحی دستگاه اسپرسو ساز

این موارد نیز از دیگر ویژگی‌هایی هستند که باید در هنگام انتخاب و خرید بهترین اسپرسو ساز در نظر گرفته شوند و بررسی دقیق جنس بدنه و یا مجاری داخلی دستگاه قسمت عمده‌ای از دردسر‌های بعدی شما را برطرف خواهد کرد. امروزه از آلیاژ‌های مختلفی به منظور ساخت بدنه و لوله‌های داخلی اسپرسوساز استفاده می‌شود ولی باید به این مورد توجّه داشته باشید که همچنان استیل ضد زنگ بهترین انتخاب برای ساخت مجاری داخلی این دستگاه‌ها می‌باشد زیرا اسپرسوساز‌های خانگی و نیمه صنعتی به صورت دائمی در مواجهه با بخار آب و رسوبات قهوه قرار دارند و امکان مسدود شدن و یا فرسودگی قطعات داخلی آن‌ها بالاتر است و به همین دلیل است که باید از آلیاژ‌های مقاوم و باکیفیّت برای این منظور استفاده شود تا عمر مفید دستگاه‌های اسپرسو ساز در اثر استفاده دچار کاهش نگردد. با این حال، بهترین اسپرسو ساز‌های خانگی و صنعتی همگی این ویژگی را دارا می‌باشند و نیازی به نگرانی بیش از حد در رابطه با این موضوع وجود ندارد. همچنین، در هنگام انتخاب و خرید بهترین اسپرسو ساز برای مصارف خانگی بهتر است که طرّاحی دستگاه‌ را نیز در نظر بگیرید. اسپرسوساز‌های خانگی معمولاً از زیبایی بیشتری نسبت به مدل‌های صنعتی و نیمه صنعتی برخوردار هستند ولی این مدل‌ها از نظر عملکرد نمی‌توانند پا به پای مدل‌های صنعتی رقابت کنند و چنانچه عملکرد دستگاه بیشتر از زیبایی آن برای شما اهمیّت دارد بهتر است که به سراغ مدل‌های نیمه صنعتی بروید.

بهترین اسپرسو ساز‌ها و مدل‌های گران قیمت به سیستم شستشو‌ی اتوماتیک و سیستم فیلتر آب مجهّز هستند

مجهّز بودن اسپرسو ساز به سیستم شستشو و سیستم فیلتر آب

سیستم شستشو یکی از امکاناتی است که می‌تواند موجب افزایش قیمت دستگاه شود و تنها بهترین اسپرسو ساز‌های خانگی و صنعتی به این سیستم مجهّز هستند. برخی از مردم گمان می‌کنند که این سیستم قطعه‌ای اضافی و بدون کاربرد برای مدل‌های خانگی است و در این رابطه باید عنوان کنیم که این عقیده بسیار غلط است. بسیاری از مردمی که برای خرید دستگاه اسپرسو ساز اقدام می‌کنند اطّلاعات چندانی را در رابطه با نحوه‌ی شستشو و تمیز کردن دستگاه در اختیار ندارند و این مسئله باعث می‌شود تا مجاری داخلی اسپرسو ساز زود‌تر از موعد فرسوده و مسدود شوند و مشکلات دیگری برای خریداران ایجاد گردد. بنابراین، به شما توصیه می‌کنیم که در هنگام خرید بهترین اسپرسو ساز برای مصارف خانگی و استفاده در کافه‌های کوچک همواره به سراغ مدل‌های دارای سیستم شستشوی اتوماتیک بروید تا ضمن صرفه جویی در زمان تهیه قهوه، از فرسوده شدن دستگاه خود جلوگیری نمایید. سیستم فیلتر آب نیز قطعه‌ای لازم برای تمامی دستگاه‌ها می‌باشد زیرا آب مناطق مختلف ایران از نظر املاح معدنی به هیچ عنوان استاندارد نیست و این مسئله باعث خواهد شد تا طعم قهوه شما تغییر کند و رسوبات آب در مجاری داخلی دستگاه ته نشین شوند و عمر مفید اسپرسو ساز شما را کاهش دهند.

برخی از مدل‌ها علاوه بر اسپرسو امکان تهیه سایر انواع قهوه را نیز برای خریداران فراهم می‌کنند

بالا بودن کیفیّت ساخت گروپ قهوه

گروپ قهوه یا پرتافیلتر اصلی‌ترین جزء دستگاه‌های اسپرسو ساز است و باید از نظر کیفیّت ساخت و طرّاحی در بهترین سطح قرار داشته باشد. گروپ قهوه قطعه‌ای از دستگاه است که قهوه‌ی آسیاب شده در آن ریخته می‌شود و معمولاً به صورت چرخشی بر روی اسپرسو ساز بسته می‌شود. در صورتی که سر رشته‌ای را از این دستگاه‌ها ندارید می‌توانید از افراد آگاه و یا ماهر برای بررسی پرتافیلتر دستگاه کمک بگیرید زیرا این قسمت از اسپرسو ساز نقش بسیار مهمّی را در میزان غلظت و کیفیّت قهوه بر عهده دارد و حجم کرم اسپرسو را نیز تعیین می‌کند. همچنین، پرتافیلتر برخی از مدل‌های گران قیمت امکان استفاده از فیلتر قهوه و یا کپسول قهوه را نیز به شما می‌دهد و در هنگام بررسی و خرید بهترین اسپرسو ساز‌های خانگی یا مدل‌های نیمه صنعتی این موارد باید در نظر گرفته شوند.

بخوانید  چگونه بهترین چای ساز بازار را انتخاب کنیم؟

توان خروجی دستگاه

اگرچه امروزه بسیاری از دستگاه‌های اسپرسو ساز از نظر توان خروجی در یک سطح قرار دارند و تفاوت ناچیزی میان مدل‌های مختلف دیده می‌شود ولی مدل‌های بی‌کیفیتی نیز در بازار موجود هستند که به دلیل توان پایین‌تر قدرت کافی را برای تهیه قهوه‌های غلیظ‌تر در اختیار ندارند و نمی‌توان بازده مطلوبی را از آن‌ها کسب کرد. توان مصرفی مدل‌های متداول در بین 1100 تا 1700 وات است و این دستگاه‌ها می‌توانند فشار را تا میزان 15 بار افزایش دهند که فشار مناسبی برای تهیه انواع قهوه‌های غلیظ و یکنواخت است.

بیشتر مدل‌های موجود در بازار از نظر توان خروجی در یک بازه قرار دارند

قابلیت ساخت انواع مختلف قهوه

اسپرسو تنها یکی از نوشیدنی‌های با پایه‌ی قهوه است و می‌توان این نوشیدنی دل انگیز و دلچسب را در انواع مختلفی تهیه کرد و از نوشیدن آن لذّت برد. لاته، کاپوچینو و موکا جزو رایج‌ترین انواع نوشیدنی‌های قابل تهیه با کمک قهوه هستند و امروزه دستگاه‌های اسپرسو ساز به گونه‌ای طرّاحی می‌شوند که بتوان از آن‌ها برای ساخت این نوشیدنی‌ها استفاده کرد. بنابراین، چنانچه قصد دارید تا از دستگاه اسپرسو ساز خود به منظور تهیه انواع مختلف نوشیدنی‌های گرم استفاده نمایید بهتر است که در هنگام انتخاب بهترین اسپرسو ساز به قابلیت‌های دستگاه نیز توجّه کنید.

به منظور انتخاب و خرید بهترین اسپرسو ساز از مشاوره افراد متخصص و باتجربه در این زمینه استفاده کنید

سایر ویژگی‌های بهترین اسپرسو ساز‌های خانگی

موارد و ویژگی‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند تصمیم نهایی شما را تحت تاثیر قرار دهند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مواردی همچون: گارانتی و خدمات پس از فروش، نوع و تعداد نشانگر‌های دستگاه و قیمت اشاره کرد و از میان این موارد قیمت دستگاه اسپرسو ساز از اهمیّت بیشتری برخوردار است و دستگاه‌های گران قیمت‌تر از امکانات بیشتری برخوردار هستند و قطعاً از نظر فشار بخار و کیفیّت قهوه در سطح ایده‌آل‌تری قرار خواهند داشت.

بخوانید  راهنمای خرید بهترین مارک تلویزیون
اشتراک گذاری

ما در الونظر همواره شمارا یاری می کنیم تا بهترین انتخاب را برای خودتان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *