بهترین مانیتور های گیمینگ

بهترین مانیتور گیمینگ با قیمت و کیفیت عالی 4k سال 2022

یکی از کارهایی که با کامپیوتر و با هدف سرگرمی صورت می گیرد، بازی کردن است که برای دقایق و ساعاتی، فرد را مشغول کرده و به او، لذت خاصی را خواهد چشاند. اما برای اینکه بازی با کامپیوتر به شکلی بهتر و پرسرعت تر صورت گیرد، نیاز به عناصر ضروری همچون مانیتور گیمینگ خواهد بود؛ این مانیتور، تجربه ای متفاوت از بازی را نصیب هر یک از گیمرها نموده و منجر به ارتقاء کلی نمایشگر و همینطور سرعت بازی خواهد شد؛ البته چنین ویژگی هایی را می توان فقط در بهترین مانیتور گیمینگ جستجو کرد.

در واقع باید بگوییم مانیتور گیمینگ دارای حسابی جداگانه با مانیتورهای معمولی بوده و با تهیه چنین مانیتوری می توانید علاوه بر اینکه از یک نمایشگر کامپیوتری با کیفیت همراه با وضوح فوق العاده برخوردار گردید، بلکه امکان انجام بازی های پیشرفته کامپیوتری را هم داشته و به عنوان یک گیمر، لذت کاملی را از بازی احساس خواهید کرد.

یک بازی راحت و سریع با بهترین مانیتور گیمینگ

آیا مانیتور گیمینگ با مانیتور ساده تفاوت دارد؟

جواب این سوال، قعاٌ مثبت بوده و باید اعلام کنیم مانیتور گیمینگ، محصولی مجزا و متفاوت از مانیتور ساده و معمولی است و ساختار و دپارتمان متمایزتر را به همراه خواهد داشت؛ اگر غیر از این بود، محصولی تحت این عنوان به بازار مانیتور راه پیدا نمی کرد و همان مانیتور معمولی کافی بود؛ اما از آنجا که مانیتورهای معمولی، از عهده پاسخگویی به نیاز گیمرها بر نمی آیند، لذا تولید کنندگان هم اقدام به تولید مانیتور پیشرفته تر و کاملتر تحت عنوان مانیتور گیمینگ نموده و با این کار توانستند نیاز گیمرها را به خوبی تامین سازند.

اما سوال دیگری که به وجود می آید، این است که بهترین مانیتور گیمینگ، از چه لحاظ با مانیتور معمولی فرق دارد؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال می توانید عبارات زیر را دنبال نمایید:

 • لازم است بگوییم بهترین مانیتور گیمینگ، نیازمند کمترین زمان جهت نشان دادن واکنش بوده و این در حالی است که مانیتور معمولی، دیرتر واکنش نشان می دهد.
 • مانیتور گیمینگ دارای فریم ریت بهتری بوده و این بدان معناست که مانیتور فوق قادر است تا در عرض یک ثانیه، تعداد عکس های بیشتری را به نمایش بگذارد؛ این در حالی است که مانیتور معمولی از فریم ریت پایین تر برخوردار می باشد.
 • همچنین مانیتور گیمینگ دارای تصویر با عرض بیشتر بوده و طول آن 21 و عرض مانیتور هم 9 است، ولی مانیتور معمولی دارای عرض تصویر کمتری بوده و ابعاد تصویری آن، 9*16 سانت خواهد بود.
حسی متفاوت از بازی با بهترین مانیتور گیمینگ
 • فرق دیگری که این دو مانیتور با هم دارند، این است که در نوع اول یعنی مانیتور گیمینگ، رزولوشن تصویر، بالاتر و در حد 2520*1080 است، ولی مانیتور معمولی از رزولوشن یا وضوح تصویری کمتر یعنی 1920*1080 برخوردار می باشد.
 • در ضمن مانیتورهای گیمینگ دارای سایز بیشتری بوده که این سایز گاهاٌبه 47 اینچ هم می رسد، اما مانیتورهای معمولی از سایز کوچک و تا 27 اینچ برخوردار می باشند.

بهترین مانیتور گیمینگ کدام است؟

این مانیتور که تبدیل به یک مانیتور ضروری و مهم نزد گیمرها شده و رقابت تنگاتنگی را بین هر یک از گیمرها ایجاد می کند؛ دارای مدل های مختلفی است که هر کدام از آنها از مشخصات مختص به خود برخوردار می باشند. اما یکی از محصولاتی که به عنوان بهترین مانیتور گیمینگ شناخته شده و توجه گیمرها را به سمت خود جلب نموده است، مانیتور گیمینگ اولترا واید می باشد.

این محصول که با اسامی دیگر مانند مانیتور عریض نیز مورد خطاب قرار گرفته، از زاویه دید گسترده ای برخوردار بوده و با وجود آن، بازیکنان به قسمت های بیشتری از بازی احاطه خواهند داشت، در واقع عرض تصویر در این مانیتورها، بیشتر بوده و در نتیجه تمرکز بازیکنان نیز از این طریق، افزایش پیدا کرده و در نهایت، احتمال برد آنها بیشتر خواهد بود.

بهترین مانیتور گیمینگ با رزولوشن بالا

چه ویژگی هایی را می توان در بهترین مانیتور های گیمینگ جستجو کرد؟

یکی از محصولاتی که در عصر تکنولوژی تولید شده و به میدان آمده، مانیتور گیمینگ است که تحولی بنیادین را در بازی های کامپیوتری ایجاد نموده و بازی هایی نزدیک به دنیای واقعی را در ذهن افراد مجسم ساخته است. اما آنچه که می خواهیم در این بخش راجع به آن صحبت کنیم، این است که بهترین مانیتور گیمینگ دارای چه ویژگی هایی است؟ اگر خواستار آشنایی با مشخصات این محصول هستید، می توانید موارد زیر را دنبال نمایید که اطلاعاتی مفید راجع به ویژگی های این محصول ارائه خواهند داد:

 1. یکی از ویژگی هایی که در بهترین مانیتور گیمینگ وجود دارد، پردازش سریع تصویر است؛ یعنی مدت زمان خیلی کمی طول می کشد تا مانیتور شروع به تعویض تصویر جدید با تصویر قبلی نماید.
 2. این مانیتور دارای بیشترین درصد رزولوشون بوده و بدین صورت، تصویری بسیار با کیفیت و بی نقص را از مانیتور مشاهده خواهید کرد.
 3. از دیگر ویژگی های مانیتور فوق این است که دارای پنل های متنوعی بوده و انواع پنل TN، VA و IPS را در بر خواهد گرفت.
 4. تصاویر موجود در این مانیتور، بسیار روان بوده و دچار تاخیر در عملکرد نخواهند بود.
 5. از مشخصات دیگری که در بهترین مانیتور گیمینگ وجود داشته و از اهمیت برخوردار می باشد، سایز استاندارد است، یعنی سایزی که نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ است.
مانیتور عریض، بهترین مانیتور های گیمینگ

نکات کاربردی در هنگام انتخاب مانیتور گیمینگ

اگر خواهان تهیه بهترین مانیتور گیمینگ هستید، پس باید از نکات کاربردی و مهمی که به شما در انتخاب و خرید این محصول، کمک شایانی خواهند کرد، مطلع گردید، در واقع این نکات باعث بروز نتایج مثبت در امر خرید شده و بهترین مانیتور گیمینگ را در اختیار شما قرار خواهند داد، به مجموعه ای از این نکات در بخش زیر اشاره شده که توجهتان را به آنها جلب خواهیم کرد:

 • شاید گزینه دلخواه شما، مانیتور سایز بزرگتر همراه با اینچ بیشتر باشد، اما باید ببینید که آیا فضای کافی برای نگهداری این مانیتور را دارید؟ باید سایزی از این محصول که متناسب با فضای شماست را در اولویت انتخاب قرار دهید.
 • اگر می دانید که فضای کافی برای نگهداری مانیتور گیمینگ را دارید، پس بهتر است به سراغ انتخاب مانیتورهای 27 تا 32 اینچ بروید، ولی اگر چنین امکانی ندارید، مانیتورهای سایز کوچک تر که دارای سایز 24 اینچ هستند را انتخاب نمایید.
 • نباید توجه خود را فقط روی سایز و اینچ مربوط به مانیتور معطوف کنید، بلکه باید رزولوشن تصویر را هم در نظر بگیرید، لزوماٌ بهترین مانیتور گیمینگ ، دارای صفحه ای همراه با سایز بزرگ و در عین حال رزولوشن بالا خواهد بود.
 • البته باید خود را برای پرداخت مبالغ بیشتر برای خرید مانیتوری که هم سایز بزرگتر و هم رزولوشن بالاتری دارد؛ آماده کنید، چرا که چنین مانیتوری دارای قیمت بیشتری است.
 • این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که بهترین مانیتور گیمینگ دارای واکنش خیلی سریع و کمتر از 4 میلی بر ثانیه خواهد بود.
مانیتور ایسوس، بهترین مانیتور گیمینگ
 • اگر خواهان این هستید که مانیتور ارزان تر خریداری کنید، باید مانیتور TN را انتخاب نمایید که دارای کیفیت رنگ و زاویه دید متوسط بوده و قیمت کمتری را به خود اختصاص داده است.
 • اگر کیفیت رنگ مانیتور، بیشتر از قیمت آن، برایتان اهمیت دارد؛ بهتر است به سراغ مانیتورهای دارای پنل IPS بروید.
 • اگر هم به جزئیات تصویر مانیتور، بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت می دهید؛ پس مانیتورهایی که پنل VA دارند را انتخاب کنید.

معرفی بهترین مارک مانیتور گیمینگ

اگر تصمیم به خرید این مانیتور گرفته اید و یکی از دغدغه های ذهنی تان این است که کدام مارک از این محصول را انتخاب کنید؟ به شما راهنمایی های لازم را ارائه خواهیم داد تا دیگر دغدغه ای از این بابت نداشته باشید؛ در قسمت زیر به تعدادی از بهترین مارک های مانیتور گیمینگ اشاره شده است:

مانیتور ایسر

از جدیدترین انواع مانیتور به شمار آمده و دارای کیفیت 4k و رزولوشن فوق العاده ای است. همچنین این مانیتور دارای ابعاد بسیار بزرگی بوده و برای افرادی که فضای کافی برای نگهداری مانیتور بزرگ را دارند، مناسب خواهد بود. از فرم خمیده و زیبایی نیز برخوردار بوده و با ساختار قوی و عملکرد پر سرعتی که دارد، حسی خوشایند از بازی کردن را به افراد انتقال خواهد داد.

مانیتور ال جی

به راستی که این محصول، بهترین مانیتور گیمینگ است که وجود دارد، صفحه پنل IPS و وضوح تصویر عالی با کیفیت 4k، از جمله امکانات ویژه این مانیتور به شمار می آیند.

بازی پر سرعت با بهترین مانیتور گیمینگ

مانیتور دل

رنگ هایی با وضوح هر چه بیشتر را در این مانیتور سایز بزرگ خواهید دید. همچنین مانیتور فوق که از بهترین میزان کیفیت برخوردار می باشد، دارای بیشترین سرعت پاسخگویی بوده و به طور کلی نیاز گیمرها را از بابت یک مانیتور ایده آل، تامین خواهد کرد.

مانیتور ام اس آی

بهترین و متنوع ترین طیف رنگی در این مانیتور به چشم می خورد؛ همچنین مانیتور فوق دارای پنل IPS بسیار قوی بوده و خیال گیمرها را از بابت سرعت، راحت خواهد کرد.

مانیتور ایسوس

سرعتی که در این مانیتور وجود دارد، بیش از سایر مانیتورهای مذکور بوده و لذا این محصول در رقابت با مانیتورهای دیگر، جلوتر خواهد بود. علاوه بر این مانیتور فوق که از کنتراست فوق العاده ای برخوردار می باشد، ساختار با کیفیت و اجرای عالی را هم به خود اختصاص داده و پاسخگوی خوبی به نیاز گیمرهای حرفه ای خواهد بود.

اشتراک گذاری

ما در الونظر همواره شمارا یاری می کنیم تا بهترین انتخاب را برای خودتان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *