منوی دسته بندی

بهترین موس بی سیم را با چه مارکی در سال 1400 بخریم

بهترین موس بی سیم با بهترین مارک موس بی سیم را در این مقاله بشناسید

ماوس یکی از ابزار های بسیار ضروری در سیستم‌ های کامپیوتر شخصی و لپ‌تاپ ‌ها می‌باشد. بدون استفاده از موس ممکن است که انجام بسیاری از فعالیت ‌ها با کیبورد و ماوس پد برای ما بسیار سخت باشد. به همین دلیل ماوس ها ابزار های بسیار ضروری و کاربردی هستند که می‌توانند کارکردن با سیستم را برای ما راحت‌تر کنند. اگر شما می‌خواهید که به خرید بهترین موس بی ‌سیم  بپردازید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید زیرا ما در رابطه با ویژگی ‌های بهترین موس بی ‌سیم  برای شما صحبت کرده‌ایم و مواردی که در این زمینه مهم و حیاتی می‌باشد را برای شما گفته‌ایم.

ماوس ها به دلیل این‌ که در هنگام استفاده از سیستم بسیار کاربردی می‌باشند و شما از لحظه‌ای که سیستم را روشن می‌کنید تا زمانی ‌که آرا خاموش کنید و آن در ارتباط هستید؛ تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کار ما دارند. ماوس هایی که طراحی مناسبی ندارند و یا راحتی استفاده را دارا نمی‌باشند می‌توانند در مدت ‌زمان بسیار کوتاهی باعث خستگی مچ دست و انگشتان ما شوند و همین موضوع می‌تواند احساس ناخوشایندی را در ما ایجاد می‌کند.

اگر شما فردی هستید که با ماوس ارتباط خوبی دارید و تمام کار های خود را با استفاده از این ابزار کوچک و کاربردی به پیش می‌برید، باید حتما در هنگام خرید ماوس به موارد گوناگون و متفاوتی دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خودتان بخرید. ماوس باید در عین سبکی و سریع بودن کارای متناسبی داشته باشد و طراحی مناسب آن  هنگام قرار گرفتن در دست ما خودش را به ‌خوبی نشان دهد و از خستگی بیش ‌از حد مچ و انگشتان ما جلوگیری کند. 

ویژگی های بهترین موس بی سیم

راهنمای خرید موس بی سیم

برای خرید بهترین موس بی سیم لازم است تا بدانید که یک موس بی سیم خوب چه ویژگی های باید داشته باشد تا علاوه بر این که بتواند نیاز های روزمره شما را بر طرف نماید حس راحتی را نیز به شما بدهد.

طراحی ارگونومیک یا ساده

با توجه به کارکردی که از ماوس دارید باید بهترین موس بی ‌سیم  را برای خودتان خریداری کنید. اگر می‌خواهید به فعالیت ‌های روزمره بپردازید ماوسی که به‌ صورت ساده طراحی ‌شده برای شما گزینه‌ای عالی می‌باشد. اما اگر می‌خواهید با ماوس به بازی کردن بپردازید و یا فعالیت‌ های سنگینی را انجام دهید و ساعات بسیار زیادی را با ماوس کار کنید استفاده از ماوس هایی که به ‌صورت ارگونومیک طراحی و تولید شده‌اند برای شما گزینه مناسبی هستند.

ماوس ها امروز در شکل ‌ها و طراحی ‌های بسیار گوناگون و متنوعی وارد بازار می‌شوند. اندازه ماوس همچنین طراحی ماوس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما باید با توجه به اندازه‌ای دست خودتان یک ماوس مناسب را خریداری کنید تا هنگام کار کردن با آن هیچ آزار و اذیتی به استخوان ‌ها و عضله‌ های دست شما وارد نشود. هر چقدر اندازه ماوس مناسب‌تر باشد شما راحت‌تر می‌توانید با ماوس کار کنید و دست شما دیرتر خسته می‌شود. ماوس ها طوری طراحی می‌شوند تا بتوانند راحتی کاربران را به‌ صورت صد در صد مورد توجه خودشان قرار دهند، به همین دلیل ماوس های ارگونومیک گزینه سالم‌تری هستند.

حس‌گر ماوس بی‌سیم 

یکی دیگر از ویژگی‌ های بهترین ماوس بی ‌سیم  حس‌گر قدرتمند ماوس می‌باشد. امروزه حسگر های ماوس ها در دو نوع متفاوت ساخته می‌شوند. حسگر های اپتیکال قیمت نسبتاً مناسب‌تری دارند، اما شما حتما باید آن را روی ماوس پد قرار دهید. حسگر های لیزری گزینه بسیار مناسبی هستند و روی هر سطحی کار میکنند. اما در کنار ویژگی ‌های مثبتی که  دارند گران‌تر هستند. به ‌هر حال حس‌گر نیز گزینه‌ای بسیار مهم و حیاتی هنگلم بهترین موس بی ‌سیم  می‌باشند زیرا اگر حس‌گر ها ضعیف باشند ممکن است که شما هنگام انجام فعالیت ‌های گوناگونی روی دسکتاپ دچار مشکل شوید و ماوس شما سرعت مناسب را نداشته باشد. 

بخوانید  21 مدل بهترین پاور بانک با کیفیت سال 2022
بررسی ویژگی‌ های بهترین ماوس بی ‌سیم

دکمه‌ های موجود روی بهترین موس بی سیم

بهترین ماوس بی ‌سیم  باید دارای دکمه‌ های گوناگونی روی خودش باشد. البته ماوس ها در انواع گوناگون و متفاوتی طراحی می‌شوند و دکمه‌ های کنترل متفاوتی روی خودشان دارند، شما باید با توجه به نیاز خودتان مانند بازی کردن و یا طراحی کردن به سراغ خرید بهترین موس بی ‌سیم  بروید که دکمه‌ های کاربردی روی آن برای شما وجود داشته باشد.

کلید های اضافی که روی ماوس ها وجود دارند، کارکردن با سیستم را برای شما راحت‌تر می‌کنند و می‌توانند باعث شوند که شما سریع‌تر اطلاعات مورد نیاز خودتان را به دست بیاورید. علاوه ‌بر این موارد برخی از ماوس ها قابلیت برنامه ‌ریزی دکمه‌ ها را دارا می‌باشند. یعنی شما می‌توانید دکمه‌ های موجود روی ماوس ها را همان ‌طور که می‌خواهید برنامه‌ریزی کنید تا با فشردن یک دکمه مسیر مورد نیاز و کاربردی برای شما باز شود تا بتوانید در این مسیر به انجام فعالیت‌ های گوناگون که در انتظار آن‌ ها هستید بپردازید و از استفاده کردن از ماوس های کاربردی لذت ببرید.

باتری ماوس بی‌سیم

بهترین ماوس بی‌سیم باید دارای باتری قوی باشد. باتری مناسب این امکان را به شما می‌دهد تا برای مدت‌ زمان طولانی‌تری از ماوس استفاده کنید و نیازی به شارژ کردن دوباره ماوس نداشته باشید. شما حتما باید این‌ مورد را مورد توجه خودتان قرار دهید تا متوجه شوید که کدام ماوس برای شما گزینه مناسب‌تری می‌باشد. در ماوس های بی‌سیم ظرفیت باتری گزینه بسیار مهم و تعیین‌ کننده‌ای می‌باشد. علاوه‌ بر این موضوع شما باید به ساعات استفاده از ماوس خود نیز دقت داشته باشید تا متوجه شوید کدام ظرفیت باتری برای شما گزینه مناسبی می‌باشد. بهترین مارک موس بی سیم این مورد را در تولیدات خود مد نظر قرار داده اند.

باتری بهترین مارک موس بی سیم

بررسی نحوه ارتباط ماوس با سیستم 

یکی دیگر از ویژگی ‌های بهترین موس بی ‌سیم  ارتباط مناسب می‌باشد. بهترین نوع ارتباط ماوس با سیستم بلوتوث است. توجه نمایید که طریقه اتصال ماوس تاثیر بسیار زیادی در کیفیت پاسخ‌دهی ماوس دارد و می‌تواند سرعت جابجایی و تاثیر‌گزاری ماوس در سیستم را نیز بالا ببرد. اما به ‌طور کلی ماوس هایی که از طریق بلوتوث به سیستم متصل می‌شوند گزینه بسیار مناسب‌تری هستند زیرا شما برای استفاده از این ماوس ها نیاز به دانگل ندارید. اما اگر شما به سراغ مدل‌ هایی بروید که در آن‌ ها نیاز به استفاده از دانگل باشد یک پورت یو اس بی از سیستم شما اشغال می‌شود که این‌ موضوع می‌تواند به‌ عنوان یک نکته منفی تلقی شود زیرا شاید شما نیاز داشته باشید که تمام پورت ‌های یو اس بی سیستم خودتان را در دسترس داشته باشید تا بتوانید از آن ‌ها استفاده کنید.

چرا باید به خرید بهترین موس بی‌سیم بپردازیم؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش ‌آمده باشد که چرا باید هزینه بیشتری را بپردازیم تا بتوانیم یک ماوس بی‌سیم را برای خودتان خریداری کنید. آیا شما به موس بی‌سیم نیاز دارید یا می‌توانید حتی با انواع سیم‌دار این ابزار نیز کار خودتان را راه بیندازید؟ توجه کنید که اگر شما استفاده خاصی از سیستم خود ندارید و آن را جابه‌جا نمی‌کنید، استفاده از ماوس های سیم‌دار برای شما گزینه مناسبی هستند. اما اگر همواره در حال جابه‌جایی هستید و می‌خواهید که ماوس را با خودتان به هر جایی‌که می‌روید ببرید و یا می‌خواهید که راحتی و آزادی عمل بسیار زیادی هنگام استفاده از ماوس داشته باشید خرید بهترین موس بی سیم برای شما گزینه بسیار مناسبی است‌.

بخوانید  بهترین اندروید باکس کدام مارک است؟

عدم وجود سیم در این ماوس ها می‌تواند باعث شود که میز شما خلوت شود و شما راحتی استفاده بسیار زیادی داشته باشید. شما می‌توانید با استفاده از این ماوس در هر فاصله‌ای از سیستم و مانیتور به کار کردن بپردازید و بدون هیچ ‌گونه سیم دست‌ و پاگیری فعالیت خود را انجام دهید. علاوه ‌بر این موارد اگر شما لپ تاپ شخصی خودتان را با خود حمل می‌کنید و می‌خواهید که هر کجا که می‌روید از سیستم خودتان بهره ببرید، ماوس بی‌سیم برای شما گزینه مناسبی است. به ‌هر حال اگر شما تصمیم به خرید بهترین موس بی ‌سیم  دارید باید نکاتی را در این زمینه بدانید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خودتان بخرید. دقت به این موارد میتواند باعث شود تا از هدر رفت هزینه تا جایی که میتوانید جلوگیری کنید.

چرا باید به خرید ماوس بی‌سیم بپردازیم؟

بهترین مارک موس بی سیم در بازار ایران کدام است؟

یکی از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب یک موس بی سیم خوب این است که بهترین مارک موس بی سیم را تهیه نماییم زیرا برند های مطرح جواب خود را پس داده اند. به همین دلیل با اینکه قیمت های بالاتری دارند اما کیفیت آنها نیز یک سر و گردن از باقی برند ها بالاتر است. برند های برتر موس بی سیم عبارتند از:

 • تسکو
 • ریزر
 • ای فورتک
 • لاجیتک
 • رپو
 • شیائومی
 • جنیوس
 • مایکروسافت
 • ایکس پی-پروداکت
 • بیاند

برخی از این برند ها در ساخت بهترین کیبورد بی سیم بازار نیز یکی از قدرتمند ترین ها هستند که می توان از میان آن ها به تسکو و لاجیتک اشاره نمود.

بهترین ماوس بی سیم در بازار ایران

در ادامه به معرفی بهترین ماوس بی سیم در بازار ایران میپردازیم. در این بخش سعی می کنیم تا تنوع و تفاوت برند ها را برای شما رعایت کنیم تا بتوانید یک انتخاب مناسب در خرید ماوس یا همان موشواره داشته باشید.

ماوس بی سیم تسکو مدل TM 667W بهترین ماوس بی سیم ایرانی

ماوس بی سیم تسکو مدل TM 667W بهترین ماوس بی سیم ایرانی

این موس یکی از تولیدات برند ایرانی تسکو است که توانسته است در چند سال گذشته نامی برای خود دست و پا کند. برد موثر این ماوس که از طریق دانگل usb به سیستم متصل می شود 5 متر است. این دستگاه از رنگ بندی متنوعی نیز برخوردار است.

همچنین این ماوس دارای یک باتری محفظه باتری آلکالاین است که جهت تامین انرژی دستگاه در درون دستگاه تعبیه شده است. این دستگاه که از یک حسگر اپتیکال با دقت 1600DPI بهره می برد سازگار با انواع سیستم عامل ها از جمله مک و ویندوز است.

همه این ها مزید بر علت شده است تا بتوانیم تسکو را بهترین ماوس ایرانی بازار بنامیم.

نوع رابطدانگل USB
تعداد کلید6 کلید
سازگار باwindows & Mac
نوع باترییک عدد آلکالاین

موس بی‌سیم اپل مدل Magic Mouse 2

موس بی‌سیم اپل مدل Magic Mouse 2

اپل را حتما شما هم می شناسید. یکی از مطرح ترین برند های تولید کننده تجهیزات موبایل و کامپیوتر و همچنین خود این دستگاه ها که در این حوزه ارزشمند ترین شرکت جهان است.

این کمپانی محصول مجیک موس 2 خود را به عنوان یکی از بهترین های بازار موس به بازار عرضه کرده است. این موشواره بی سیم از طریق بلوتوث یا وایفای به دستگاه های با سیستم عامل مک بالاتر از X 10.11 متصل می شود و بهترین ماوس برای محصولات اپل است.

این محصول از یک باتری لیتیوم-یونی قابل شارژ با کابل لایتنینگ بهره مند است. تکنولوژی مولتی تاچ باعث شده است تا این دستگاه بتواند کلیک های همزمان بین دو کلید این دستگاه را به خوبی شناسایی نماید. همچنین این دستگاه از یک طراحی بی نظیر نیز بهره می برد.

نوع رابطبلوتوث و وایفای
تعداد کلید2 کلید
سازگار باMac OS X 10.11 به بعد
نوع باتریباتری لیتیوم-یونی قابل شارژ

ماوس مایکروسافت مدل Arc Touch

ماوس مایکروسافت مدل Arc Touch

مایکروسافت با Arc Touch و نسخه بالاتر و گران قیمت تر آن خود را در میان لیست بهترین مارک موس بی سیم قرار داده است. این محصول با حسگر اپتیکال خود از دقت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین طراحی این محصول منحصر به فرد است.

بخوانید  بهترین مودم ADSL خانگی در 11 مدل سال 2022

تکنولوژی  BlueTrack به کار برده شده در این محصول باعث شده است تا دقت حسکر اپتیکال و لیزری در این محصول با یک دیگر ادقام و باعث رشد دقت محصول شده است. برای اسکرول در این محصول باید از قابلیت لمسی آن استفاده نمایید.

این محصول از طریق یک دانگل بلوتوث به دستگاه های ویندوزی و مک شما متصل می شود. باتری همراه آرک تاچ تا 6 ماه قابل استفاده بوده و همچنین برد دستگاه 9 متر است.

بدنه ی زیبای این محصول حالت انعطاف پذیر داشته و می توان ایم ماوس مایکروسافت را هم در حالت صاف و هم خمیده استفاده کرد.

نوع رابطدانگل USB
تعداد کلید4 کلید
سازگار باwindows & Mac
نوع باتری2 عدد آلکالاین AAA نیم قلنی

ماوس بی‌ سیم لاجیتک مدل M170

ماوس بی‌ سیم لاجیتک مدل M170

لاجیتیک از معتبر ترین تولید کنندگان موس و کیبورد در جهان است. این شرکت مدل m170 را با قیمت مناسب و البته با کیفیت بسیار عالی و ابعادی خوش دست راهی بازار کرده است.

این ماوس ساده و حرفه بر خلاف مدل های هم رده قیمتی خود از عیب و نقصی برخوردار نیست و بسیار عالی وظیفه خود را انجام میدهد. تامین نیروی این دستگاه به وسیله یک باتری آلکالاین انجام می شود و برد آن تا فاصله ده متری دانگل آن است.

البته باید در نظر داشته باشیم که مدلی که ما اقدام به معرفی آن کردیم یکی از مدل های متوسط این برند است و لاجیتک مدل های بسیار حرفه ای تری نیز دارد. اما در این بخش سعی داشتیم مدلی با قیمتی مناسب و با کیفیت خوب به شما معرفی نماییم.

نوع رابطدانگل USB
تعداد کلید3 کلید
سازگار باWindows / Mac / Chrome OS / Linux
نوع باترییک عدد آلکالاین

ماوس بی‌سیم جنیوس مدل NX-7005

ماوس بی‌سیم جنیوس مدل NX-7005

NX-7005 ماوس بی سیم جنیوس با کیفی خوب اس که می تواند در کاربرد های روزمره شما یک انتخاب بسیار خوب باشد این موس بیسیم با طراحی توسط خود در بین محبوب ترین ماوس های بازار ایران است.

این ماوس با سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس سازگاری دارد و می تواند یک انتخاب خوب برای شما باشد. همچنین این محصول از قیمت بسیار متناسبی نسبت به امکانات برخوردار است.

محصول به واسطه یک دانگل بلوتوث به سیستم متصل میگردد و می تواند تا برد 10 متری کابرد مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد. حسگر اپتیکال این دستگاه از دقت خوبی برخوردار است. این موشمواره می تواتد یکی از بهترین موشواره هایی باشد که می توانید برای خرید انتخاب نمایید.

نوع رابطدانگل USB
تعداد کلید3 کلید
سازگار باwindows & Mac & Linux
نوع باترییک عدد آلکالاین

ماوس بی سیم شیائومی مدل Silent Edition

ماوس بی سیم شیائومی مدل Silent Edition

از لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر بگیرید تا تازگی ها خودرو همه جا شیائومی را می توانید ببینید. Xiaomi موس بی سیم خود یعنی Silent Edition را با طراحی زیبا روانه بازار کرده است. این موس بی سیم دارای چهار عدد کلید مجزا بر روی خود است.

این ماوس بی سیم دارای جایگاهی برای دو عدد باتری آلکالاین است که می تواند تا مدت خوبی انرژی لازم را برای شما تامین نماید. این موس سازگار با انواع سیستم عامل ها از جمله مک و ویندوز و همچنین اندروید 6 به بالا است. برد 8 متری از دیگر ویژگی های انی موس است.

در خرید این ماوس به دقت 1300 dpi آن زیاد از حد توجه نکنید زیرا این ماوس میتواند پاسخگوی کاربران مختلف در سطوح کاربری مختلف باشد. همچنین این ماوس می تواند از لحاظ صدای بسیار کم خود نیز مورد توجه قرار بگیرد. این موس را می توان در لیست بهترین موس بی سیم قرار داد.

نوع رابطدانگل USB
تعداد کلید4 کلید
سازگار باwindows & Mac & android above 6
نوع باتری2 عدد آلکالاین

ماوس بی سیم ای فورتک مدل G3-200N

ماوس بی سیم ای فورتک مدل G3-200N

ای 4 تک (A4TECH) از خوب های بهترین ماوس بی سیم در جهان است. این برند موس G3-200N همچون سایر محصولات خود با کیفیت خوب و البته قیمت مناسب تولید کرده است.

در فاصله 10 متری از دانگل بلوتوث این ماوس می تواند عملکرد مناسب خود را داشته باشد. 1 باتری آلکالاین می تواند انرژی مورد نیاز این موشواره را تامین نماید.

این دستگاه که دارای سه کلید بر روی خود است همچون رقبای خود می تواند با تمامی سیستم عامل ها از جمله مک و ویندوز سازگار شود. نحوه اتصال این موس از طریق دانگل است.

نوع رابطدانگل USB
تعداد کلید3 کلید
سازگار باwindows & Mac
نوع باترییک عدد آلکالاین

پرفروش ترین موس بی سیم بازار

برای خرید پرفروش ترین موس بی سیم بازار بر روی دکمه روبرو کلیک و کنید تا بتوانید آن ها را مشاهده نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

یک نظر

 • […] از این برند ها در ساخت بهترین موس بی سیم بازار نیز یکی از قدرتمند ترین ها هستند که می توان از […]

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.